Aksa Jeneratorler ve ÖzellikleriJeneratörler hakkında bilgi edinmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.Size öncelikle jeneratörü tanıtalım ve onun hakkında bilgi verelim

Jeneratör elektrik üreten bir cihazdır.Jeneratörler sabit veya seyyar tipte elektrik üretebilmektedirler. Jeneratörler şebeke enerjisinin olmadığı yerlerde sürekli veya şebeke enerjisinin bulunduğu yerler de yedek güç kaynağı olarak kullanılırlar. Aksa jeneratör grupları elektrik kesildiğin de otomatik olarak devreye girer ve sistemi beslerler.

JENERATÖR KULLANMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Jeneratörler kullanım alanlarına göre cihazlarınızın ihtiyaç duyduğu enerjinin tamamını karşılayabilirler. Kamp piknik veya parti alanlarında kullanacağınız jeneratörlerle hayatınız kesintisiz devam eder. Ev ve apartmanlarda kullanılan jeneratörlerle elektrik kesintisinin yol açtığı karanlık ve asansörde kalma kombinin ve buzdolabının çalışmaması ve televizyon izleyememeniz gibi olumsuz durumlarla karşı karşıya kalmazsınız. İşletmenizde kullanacağınız jeneratör ile üretimiz çalışmalarınız kesintiye uğramaz ve işiniz hiç aksamaz.

Bir elektrik kesintisi anında uğrayacağınız zarar ve iletişim kaybı tesisiniz için ihtiyacınız olan jeneratörden daha fazla olacaktır. Bu yüzden jeneratörler işletmenizin olmazsa olmazıdır

JENERATÖRLERİ NASIL SINIFLANDIRABİLİZ?

Jeneratörleri yakıt türüne kullanım alanına göre iki ana grupta sınıflandırabiliriz. Jeneratörleri yakıt türüne göre Benzinli, Dizel ve Doğalgazlı olmak üzere üçe ayırabiliriz. Kullanım yerine göre seyyar, sabit, açık, römorklu kabinli ve sessiz kabinli olarak gruplandırabiliriz.

EVİNZ VE İŞ YERİNİZ İÇN EN UYGUN JENERATÖRÜ NASIL SEÇECEKSİNİZ?

Jeneratörünüzü talimatlarına uygun kullanırsanız jeneratörünüzün ürettiği elektrik evinizdeki veya iş yerinizdeki makine ve cihazlarınıza zarar vermez. Jeneratör gücünü belirlerken öncelikle kullanım yerini ve ihtiyacınız olan gücü doğru bir şekilde belirlemeniz gerekmektedir.

NEDEN AKSA JENERATÖRÜ TERCİH ETMELİSİNİZ?

Aksa markalı bir jeneratör aldığınızda tam 30 yıllık tecrübeye, güvene kaliteye uygun fiyat avantajlarına kaliteli servis ve yedek parça ihtiyaçlarına da sahip olursunuz.

Benzer Yazılar

Ejenerator.com Açıldı !

Jeneratör ve jeneratör yan ürünlerini en uygun fiyatlarla bulabileceğiniz, ücretsiz danışmanlık hizmeti alabileceğiniz e-ticaret sitesi www.ejenerator.com açıldı. Bir önceki yazımız olan Jeneratör Kullanırken alınması gereken güvenlik önlemleri başlıklı makalemizde jeneratör ve jeneratör güvenlik hakkında bilgiler verilmektedir.
Jeneratör Kullanırken alınması gereken güvenlik önlemleri

Jeneratör Kullanırken alınması gereken güvenlik önlemleri

1) JENERATORUN MONTAJI   İlk olarak jeneratörünüzün doğru montaj yapılmasına dikkat edin. Unutmayın ki başlangıçta yapılan yanlış montajlar jeneratörünüzün ilerleyen safhada beklediğiniz verimi gösterememesine hatta tehlikeli sonuçlar doğurması da kaçınılmaz olur.   2) JENERATÖRÜN YERLEŞTİRİLECEĞİ YERİN TESPİTİ   Portatif jeneratörler genellikle hava soğutmalı motorlardan oluşmaktadır. Fakat az da olsa su soğutmalı motoru olanları da mevcuttur....
Makale'ye Yorum Yapın

SPONSORLAR

FACEBOOK TAKİP EDİN